Elimax vijverpomp
Wil je voortaan kunnen genieten van een waterornament of een fontein in je vijver? Kies dan voor een van de Elimax-pompen van Ubbink. Deze pompen zijn namelijk speciaal ontworpen voor het gebruik als fonteinpomp voor een waterornament of fontein. De fonteinpompen in de Elimax-serie hebben een capaciteit variërend van 700 tot 8800 liter per uur.
De Elimax-pompen met een iets hoger vermogen kunnen niet alleen de fontein van water voorzien, maar bijvoorbeeld ook een spuitfiguur of kleine filter.
Synchrone vijverpomp
Een Elimax-pomp is een synchrone vijverpomp. Dit houdt in dat de magneetrotor, afhankelijk van de stroomtoevoer, zowel met de klok mee als tegen de klok in kan draaien. De pomp zelf is voorzien van hoogwaardige, krachtige magneten en een keramische as. De flexibele regelklep ondersteunt de waterdoorstroming onafhankelijk van de draairichting.
De fontein
Deze fonteinpomp van Ubbink wordt geleverd inclusief sproeikoppen: schuimbron, waterbel en vulkaansproeikop. Het is belangrijk dat je bij de keuze voor een fonteinpomp erop let dat de vijver groot genoeg is voor het bereik van de sproeikop. Dit om te voorkomen dat er water naast de vijver terecht komt.
Technische specificaties
Hieronder staan de belangrijkste technische specificaties voor je op een rijtje:
- No Sponge System (NSS): Onderhoudsarm toevoersysteem. Je hebt hierdoor geen filterspons nodig.
- Ceramic Shaft Technique (CST): Een as van hoogwaardig keramiek zorgt ervoor dat de as een minimale wrijving heeft en een hoge effectiviteit.
- Flexible Flow System (FFS): Het flexibele kleppensysteem zorgt voor een waterdoorstroming met een lage weerstand en een hoge effectiviteit.
- Thermal Protection System (TPS): Thermische bescherming voorkomt oververhitting en zorgt voor extra bescherming. Inclusief schroefsteunen voor het waterpas plaatsen van de pomp.
- Epoxy Protected System (EPS): Pompisolatie door middel van hoogwaardige epoxyhars zorgt voor extra bescherming.
- Special Magnet System (SMS): De rotor is gemaakt van aardmetalen. Hierdoor heeft de rotor meer vermogen en meer power.